14 01 04 05 06 07 03 15 10 09 12 13 11 08

 

 

 UnitedStates

ایالات متحده

Dominica

دامینیکا

Malta

مالتا

 Singapore

سنگاپور

Australia

استرالیا

United Kingdom 

انگلستان

 CANADA

کانادا

NewZealand

نیوزیلند

Switzerland

سوئیس

PERU

پرو

Panama پاناما

Austria

اتریش

St-Kitts سینت کیتس

 Antigua--Barbuda

 انتیگا باربودا

Argentina آرژانتین

 

 

چگونه به شما اعتماد کنم؟
نخست نسخه فرمان نخست وزیر کشور انتیگا را به دقت بخوانید.  همچنین شما می توانید درستی این اقدام را از هر نمایندگی یا سفارت انتیگا، دامینیکا یا مالتا در هر جای گیتی جویا شوید. این یک روش بسیار اطمینان بخش است. پرداخت شما توسط رسید رسمی از موسسه  قانونی شرکت مشاوران شرق و غرب(ایست وست کانسالتینگ) ضمانت می شود و صرفاً برای هزینه های اخذ پاسپورت و شهروندی شما و به نفع شما استفاده خواهد شد. قطعاً به ما حق می دهید که قبل از اقدام قطعی درخواست کنندگان پاسپورت (که در واقع پرداخت است)، عملاً نمی توانیم کار خاصی انجام دهیم و لذا همه چیز منوط به شروع جدی از طرف درخواست کننده است. همچنین، نام نیک و بیش از سی و شش سال شهرت و اعتبار دکتر بدیع الزمانی، فرستاده ویژه نخست وزیر انتیگا، نامزد پیشین فرمانداری ایالت کالیفرنیا و رئیس پیشین هیئت مشاور شهردار سن دیه گو در امور بین المللی، و عضو پیشین هیئت مشاور دادستان کل حوزه سن دیه گو، خود باید تضمینی برای آسودگی خاطر شما باشد. 

چرا برنامه اعطای تابعیت، تضمین شهروندی و پاسپورت وجود دارد؟
بسیاری از کشورهای کوچک و بزرگ دنیا برای شکوفائی اقتصاد خود در برابر اهداء سرمایه یا سرمایه گذاری به درخواست کنندگان کشورهای دیگر تابعیت/شهروندی و یا اقامت میدهند.     برنامه های اعطای پاسپورت در برابر اهداء سرمایه در حال حاضر فقط در پنج کشور انتیگا، مالتا، اتریش، دامینیکا و سینت کیتس وجود دارد و برنامه اقامت دائم در برابر سرمایه گذاری در کشورهای گوناگون همچون آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند(زلاند نو)، انگستان... وجود دارد.

سرمایه اهدائی در انتیگا و دامینیکا و مالتا به صورت اهداء به دولت ( اقتصاد آنکشور) است و در برابر آن شهروندی و گذرنامه/پاسپورت به سرمایه گذار اهدا میگردد. مبلغ اهدائی شما برای توسعه صنعت، کشاورزی، توریسم و ... بکار برده می شود.

آیا این برنامه قانونی است؟
برنامه گرفتن شهروندی از انتیگا، دامینیکا و مالتا بر اساس مصوبه پارلمان این کشورها برپا شده است.  براساس این قانون ها، نخست وزیر هر کشور مجاز است که به اهداء کنندگان سرمایه به اقتصاد کشور خود در مورد مراحل لازم اقامت معافیت قائل شده و اقدام به صدور اسناد تابعیت و به دنبال آن گذرنامه نماید.    

آیا می توانم با مراجعه به سفارت (یا دولت) انتیگا، مالتا یا دامینیکا برای شهروندی اقتصادی اقدام کنم؟
نه.   این دولت ها برای اهداء تابعیت از راه کمک به اقتصادی نمایندگانی را برگزیده اند و این کارفقطاز طریق این نمایندگان انجام می گردد و دولت مستقیما تقاضایی را نخواهد پذیرفت.
این موضوع در بریتانیا و ایالات متحده آمریکا هم به همین صورت است.
 

چه تفاوتی بین گرفتن اقامت و گرفتن پاسپورت وجود دارد؟
تفاوتهای اساسی و عمده ای بین اقامت و شهروندی وجود دارد. لطفاً این پاسخ را با دقت مطالعه کنید.
اقامت در بسیاری از کشورها محدودیت زمانی دارد و شرط های بسیاری برای حفظ آن لازم است.
در صورت اخذ اقامت کشوری، شما دارای حق و حقوق بسیار محدودی برای زندگی، اموراداری، تجارت و سفر خواهید بود و بسیاری از حقوق شهروندان شامل شما نخواهد شد.
ولی در صورت اخذ شهروندی (تابعیت) شما هیچ تفاوتی با سایر شهروندان آن کشور نخواهید داشت و لذا می توانید از تمام حقوق به صورت تمام و کمال استفاده ببرید.
حق اقامت معمولاً دارای زمانی محدود است و در صورت نبودن بیش از 6 ماه شما در آن کشور باطل می شود.
در بعضی از کشورها که پس از مدتی داشتن اقامت، می توان درخواست شهروندی نمود، این جریان سالها به طول می انجامد و در طول پنج سال هزینه های بسیاری مصرف می شود. برای مثال در انگلستان، حداقل پنج سال اقامت و حضور (بیش از دو سوم) لازم است تا بتوانید تقاضای شهروندی بدهید که ممکن است به دلایل گوناگون، از جمله کوچکترین سابقه در اداره پلیس رد شود.
در امارات متحده عربی اقامت فقط سه ساله است و هر سه سال باید باصرف هزینه ی زیاد تمدید گردد و هرگز منجر به گرفتن پاسپورت نخواهد شد. تمدید آن نیز مستلزم نگهداری از مجوزهای گران کار و حضور و زندگی در کشور گرانی مثل امارات با بازاری محدودتر و در قلب خاورمیانه دچار مسائل سیاسی و گرماست.
در کانادا نیز دست کم چهار سال پس از اقامت و حضور در آنکشور می توان درخواست پاسپورت نمود که شرایط بسیاری ممکن است منجر به رد درخواست شود.
در بسیاری از کشورهای اروپایی اقامت هر سال باید تمدید شود و فقط بعداز چندین سال و تحت شرایط خاص منجر به دریافت پاسپورت خواهد شد.
در صورتی که در انتیگا، مالتا و دامینیکا از بدو اقدام تقاضای دریافت تابعیت و گذرنامه ثبت می گردد.   مدت انجام کار حدود چهار ماه است و از آغاز تمام حقوق شهروندی شامل شما می گردد و اقدام شما یکبار برای همیشه است.

آیا می توانم با گرفتن تابعیت دامینیکا از مشکلاتم فرار کنم؟
قصد این دولت ها این نیست که از این برنامه به عنوان روشی برای فرار استفاده شود. مثال های زیر را مورد توجه قرار دهید:
سوء سابقه: یکی از مدارک مورد درخواست ارائه گواهی عدم سوء پیشینه است.
سربازی: اگر در آستانه ی خدمت سربازی هستید و به دلیل سربازی گذرنامه ندارید، امکان اقدام مجردی برای فرار از سربازی وجود ندارد. اما خانواده ی شما می توانند اقدام خانوادگی کنند و در اینصورت شما نیز پاسپورت خواهید گرفت.
تاهل: اگر متاهل هستید و میخواهید به صورت مجرد اقدام کنید، باید در هنگام مصاحبه دلیل بسیار قانع کننده ای برای اینکار داشته باشید وگرنه احتمال مردودی شما بسیار زیاد خواهد بود. این به این دلیل است که برای فرار از خانواده از این برنامه سوء استفاده نشود.
پولشویی: باید منبع پولی که برای سرمایه گذاری جهت دریافت پاسپورت استفاده می کنید مشخص و قانونی باشد (مثلاً فروش ملک، ارث، پس انداز، تجارت و ...). اینکشورها به سرمایه هایی که از طرق غیر قانونی حاصل شده اند، پاسخ منفی خواهد داد.
 

آیا لازم است در این کشورها زندگی کنم؟
نه. چه برای اقدام به گرفتن پاسپورت و چه پس از گرفتن گذرنامه و حق شهروندی، شما به هیچ وجه مجبور به اقامت و زندگی دراین کشورها نیستید.  تنها کشور انتیگا از شما میخواهد که رویهمرفته سی و پنج روز در عرض پنج سال اول پس از گرفتن شهروندی در اینکشور باشید.   

چقدر مالیات باید بپردازم؟
هیچکدام از این کشورها بر درآمد شما در بیرون از کشورشان مالیات نمی بندند.   

آیا می توانم حساب بانکی، دسته چک یا کارت اعتباری داشته باشم؟
بله. شما میتوانید در هر بانکی که بخواهید در تمام دنیا حساب باز کنید. توجه کنید که بانکهای مختلف برای صدور دسته چک و کارت اعتباری شرایط مختلفی دارند ولی شما محدودیتی برای اینکار ندارید. 

آیا می توانم در دامینیکا تحصیل کنم؟
بله. تحصیل در این کشورها رایگان، به زبان انگلیسی و براساس سیستم تحصیلی انگستان است و شما به عنوان یک شهروند می توانید از حق تحصیل استفاده کنید. همچنین می توانید بدون نیاز به ویزا در انگلستان تحصیل و کار دانشجویی کنید.  

آیا می توانم در این کشورها خانه یا ملک خریداری کنم یا ملکم را بفروشم؟
بله. شما به عنوان یک شهروند میتوانید ملک و هر چیز قانونی دیگر را خرید و فروش کنید. 

آیا می توانم به ایران سفر کنم؟
بله. شما می توانید هم با گذرنامه ایرانی خود و هم با گذرنامه دوم خود به ایران سفر کنید. دقت کنید که در صورت سفر با پاسپورت این کشورها به ایران برای بیش از دو روز، لازم است به عنوان یک خارجی، ویزای ایران بگیرید که اخذ ویزا یک روزه است.  در این صورت شما تحت حمایت دولت متبوع خود خواهید بود.
اگر با پاسپورت ایرانی خود به ایران سفر کنید، طبیعتاً ویزا لازم ندارید ولی به عنوان یک ایرانی، تحت قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران خواهید بود.
 

آیا می توانم به آمریکا سفر کنم؟
بله. شهروندان انتیگا و دامینیکا برای سفر به آمریکا نیاز به ویزا دارند که این ویزا معمولا چند روزه صادر می شود. شهروندان مالتا میتوانند بدون ویزا به امریکا سفر کنند. 

آیا می توانم پدر و مادر یا خواهر و برادرم را به این کشورها ببرم؟
می توانید آنها را برای دیدار دعوت کنید و لذا آنها ممکن است احتیاج به گرفتن ویزا داشته باشند. اگر می خواهید برای آنان نیز گذرنامه بگیرید، باید برایشان جداگانه اقدام کنید. 

آیا این گذرنامه باطل خواهد شد؟ آیا زمان انقضاء برای پاسپورت وجود دارد؟
شما برای همیشه شهروند این کشورها خواهید بود بنابراین همیشه حق دریافت پاسپورت خواهید داشت.  

چرا بسیار مهم است از راه شرکت مشوران شرق و غرب اقدام کنم؟
تجربه و شناخت کامل از خواست های دولت و نهاد های دولتی
معرفی شده به عنوان معتمد دولت در امر کمک به متقاضیان
درخواست شما و مدارک مربوطه بدون هیچگونه نقص و اشتباه تکمیل و به نهادهای حکومت ارائه می شوند
وکلای با تجربه و محلی ما در محل مستقر هستند و در هر لحظه از جانب شما مراحل را پیگیری می کنند و به سئوالات مراجع دولتی فوراً پاسخ می دهند.
به دلیل پیگیری محلی، مراحل بسیار سریعتر انجام می شود و پاسپورت شما (و خانواده تان) زودتر آماده می شود.
راهنمایی و مشاوره پس از اخذ تابعیت و دریافت پاسپورت
راهنمایی های با ارزش برای آماده ساختن مدارک
راهنمایی و آماده سازی شما برای مصاحبه و سفر و اقامت در هنگام مصاحبه
پاسخوگویی محلی به گروه بازرسی
پیگیری مداوم و سرعت عمل بسیار
موفقیت در گرفتن تابعیت نزدیک به صد در صد (چنانچه پیشینه و همه موارد و مدارک شما کامل و درست باشد)
 

بعد از دریافت گذرنامه شما چه خدماتی ارائه می دهید؟
ثبت و راه اندازی شرکت، مشاوره و کمک در سرمایه گذاری، معرفی و مشاوره برای خرید ملک، خانه و ... کمک برای دریافت گواهینامه، کمک در افتتاح انواع حسابهای بانکی با استفاده از مشاوران با تجربه و رسمی، از جمله خدمات بعد از شهروندی ماست.
 

آیا هزینه ی من قابل استرداد است؟
شما در سه مرحله پرداخت انجام می دهید. دو پرداخت اول مربوط به هزینه های قانونی، هزینه های کارشناسی، وکالت، پست، تمبر و مشابه اینهاست و طبیعتاً قابل برگشت نیست. ولی پرداخت آخر را پس از پذیرفته شدن از سوی کشور مورد نظر خواهید فرستاد. 

بدون نیاز به ویزا، به چه کشورهایی می توانم سفر کنم؟

با گذرنامه انتیگا میتوانید به بیش از یکصد و سی کشور و قلمرو از جمله کانادا و اتحادیه اروپا و هنگ کنگ و سنگاپور و کره سفر کنید.
با پاسپورت دامینیکایی تان می توانید به بیش از 52 کشور و قلمرو بدون نیاز به ویزا سفر کنید.
بعضی از مهمترین آنها عبارتند از: انگلستان، اسکاتلند، ایرلند، ولز، هنگ کنگ، کره جنوبی، سویس، لیختن اشتاین، سنگاپور و ...
در مورد سایر کشورهایی که ویزا لازم است، ویزا به سادگی و معمولاً یک روزه صادر می شود.

با گذرنامه مالتا میتوانید بدون ویزا به همه کشورهای اروپائی و کانادا و امریکا سفر کنید. 

پروانه شهروندی چیست؟
گذرنامه به تنهایی فقط مدرکی است برای سفر به داخل مرزهای سیاسی کشورها. پروانه شهروندی سندی است که به موجب آن شخص رسماً دارای ملیت کشوری میشود و از تمام حقوق یک شهروند عادی آن کشور –از جمله دریافت گذرنامه- برخوردار می شود و در حمایت آن کشور قرار میگیرد. همچنین شخص میتواند برای هر نوع شغل و مزایایی که مردم دیگر دارند اقدام کند.
  

چه مدت لازم است تا گذرنامه بگیرم؟
در درخواست عادی بسته به شرایط ، میان 4 تا 12 ماه. در صورت درخواست خارج از نوبت در حدود 3 ماه. 

در صورت گرفتن گذرنامه از این کشورها، پاسپورت سابقم چه خواهد شد؟
این دولت ها پرونده شما را محرمانه شمرده و دریافت تابعیت و پاسپورت جدید شما را به جایی اطلاع نحواهد داد. شما می توانید کماکان ازگذرنامه سابق تان نیز استفاده کنید و به صورت سابق آن را تمدید نمائید. 

آیا با داشتن گذرنامه از این کشورها، باید باز هم به خدمت سربازی اعزام شوم؟
نه. این کشورها خدمت سربازی اجباری ندارند.  اگر برای مسافرت به ایران از گذرنامه این کشورها استفاده کنید، لازم نیست به خدمت سربازی بروید. 

من (به هر دلیلی) پاسپورت فعلی ندارم، آیا می توانم پاسپورت دامینیکایی بگیرم؟
در بسیاری از موارد بله. لطفاً مسئله  خاص خود را برای ما ایمیل نمائید تا راهنمائیتان کنیم.  

آیا تضمینی برای دریافت پاسپورت وجود دارد؟ آیا ضمانت می کنید پاسپورت بگیرم؟
سابقه ما و همکاران ما در سراسر گیتی تضمین ماست. کارشناسان و همکاران ما دارای سالها تجربه موفق در دریافت پاسپورت هستند و کار شما را به درستی انجام خواهند داد.
چنانچه مدارک غیر موثق و جعلی ارائه نمائید و یا مشکل قانونی با پلیس بین الملل داشته باشید یا دارای سابقه کیفری مخفی شده ای باشید، تقاضای شما مردود خواهد شد.   ارائه اطلاعات جعلی اگر پس از اعطای تابعیت نیز فاش گردد،  تعقیب قانونی و مجازات در بر خواهد داشت.

 من پول لازم برای این کار را در اختیار ندارم. آیا می توانم به صورت دیگری (مثلاٌ تخصص، تحصیلات، ...) اقدام کنم؟ آیا می توانم با دریافت وام اقدام کنم؟
بر اساس قانون مصوب مجلس برای گرفتن تابعیت باید به اقتصاد اینکشور ها از راه اهداء سرمایه کمک نمود.  در برخی از این کشورها از راه خرید ملک نیز میتوان شهروندی گرفت. نوع سرمایه گذاری توسط دولت، پرداخت نقدی برای مصرف در پروژه های دولت تعیین شده است.     شرکت مشاوران شرق و غرب برای گرفتن تابعیت یا اقامت از کشورهای دیگر نیز فقط از راه سرمایه گذاری اقدام میکند. 

من هنوز به خدمت سربازی نرفته ام و نمی توانم از ایران خارج شوم. چگونه اقدام کنم؟
متاسفانه شما نمی توانید مستقیماً اقدام کنید.     بهتر است به صورت خانوادگی از طریق پدر یا مادر اقدام نمائید. اگر در آستانه ی خدمت سربازی هستید و به دلیل سربازی پاسپورت ندارید، امکان اقدام مجردی برای فرار از سربازی وجود ندارد. اما خانواده شما می توانند اقدام خانوادگی کنند و در اینصورت شما نیز پاسپورت خواهید گرفت. در غیر این صورت نمی توانید اقدام کنید.

آیا می توان از کشور دامینیکا درخواست پناهندگی نمود؟
اصولاً این کشورها تقاضای پناهندگی نمی پذیرند و در صورت دریافت این تقاضا، شخص پناهجو بازداشت گردیده و برای خروج تا عبور از مرز، توسط پلیس اسکورت می گردد. 

آیا امکان مهاجرت تحصیلی به دامینیکا وجود دارد؟
متاسفانه اینکشورها ویزای دانشجویی ندارد.    

من شخصیت ویژه ای هستم/ من دارای ایده های درخشانی هستم/ من دارای تحصیلات عالیه هستم/ من هنرمند هستم. آیا ممکن است با پرداخت کمتری تابعیت و گذرنامه دریافت نمایم؟
ما برای شماارج و احترام بسیار داریم و به شما بعنوان یک هم میهن افهخار میکنیم، ولی این برنامه مطابق مصوبه مجلس این کشورها و برای جذب سرمایه ی خارجی به کشور ایجاد شده و شرایط دریافت شهروندی و گذرنامه و اندازه سرمایه را مجلس تعیین کرده است.   دولت نقشی در تعیین یا تغییر اندازه و شرایط آن ندارد. بنابراین، از شما پوزش میخواهیم.